Poemat Bogusława Kierca "Notesprospera" jest utworem bez precedensu w dzisiejszej polskiej literaturze. Można go nazwać summą życiowych, filozoficznych i artystycznych doświadczeń i przemyśleń autora.
A ponieważ twórczość Bogusława Kierca obejmuje ogromną przestrzeń rodzajową i wysokogatunkową, duchowy kosmos zawarty w tym poemacie jest przebogaty. Podobnie jak jego forma. Osnową jest fabuła i postacie "Burzy" Szekspira.
Ktoś, kto mówi w tym poemacie, żyje "Burzą" – analizuje ją, a co najważniejsze, włącza w analizę całą swoją biografię; on sam staje się aktorem, reżyserem i widzem własnego życia, włączonego w szekspirowski arcydramat.
Wątki egzystencjalne obejmują dojmujący temat starości, powracającej do chłopięcego nadwrażliwego świata, erotykę w jej cielesnych i metafizycznych rozmiarach, chorobę i przewidywanie śmierci. Autobiografia dyskretnie, lecz wyraźnie przesyca te wątki.
Stary człowiek rozmawia ze sobą – młodzieńcem, a w tej rozmowie konfliktują się i harmonizują wszystkie epoki ich życia. Nurty medytacyjne dotyczą fenomenologii teatru i aktorstwa jako sztuki, i jako postawy życiowej.
W literaturze nie znam bardziej przenikliwych refleksji na ten temat. Piotr Matywiecki